0216 471 19 22
0543 827 25 88

Periyodik Bakım Ürünleri

kategorisi için 2478 adet sonuç

Periyodik bakım nedir? 

Araç üretiyor olan firmaların üretiyor oldukları araçlar için belirli zaman aralıklarında yani yılda bir veya belirli kilometre aralıklarına geldikçe araçlar için yapılmasını gerek gördüğü bakıma periyodik bakım deniliyor. Bu periyodik bakımların içeriği olarak aracın değişen ve kontrol edilen parçaları bulunuyor. Her periyodik bakım için değişen standartlar dahilinde bir liste bulunuyor. Periyodik bakım aracınız için mutlaka bir gerekliliktir. Bunun yanında dikkatli ve zamanı geldiğinde yaptırılması gerekiyor. Eğer aracınızı uzun süreler...

Devamını oku

Periyodik Bakım Ürünleri Kategorisi Sıkça Sorulan Sorular

Motor yağı seçiminde öncelikle aracınızın üretici tarafından önerilen viskozite sınıfını kontrol edin. Ardından, aracınızın kilometre bilgisini göz önünde bulundurarak uygun yağ değişim periyodunu belirleyin.

Hava filtresini aracınızın kullanım kılavuzundaki önerilere göre değiştirmelisiniz. Genelde 15,000 - 30,000 kilometre arası bir periyot önerilir, ancak tozlu veya kirli ortamlarda daha sık değişim yapmanız gerekebilir.

Fren balatalarını yıpranma belirtileri göstermeye başladığında kontrol etmelisiniz. Genellikle 25,000 - 50,000 kilometre arası değişim önerilir, ancak sürüş alışkanlıklarınıza ve trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak bu süre değişebilir.

Antifriz seviyesini aracınız soğukken kontrol etmelisiniz. Soğutma sistemi genellikle bir seviye göstergesine sahiptir. Seviye düşükse, uygun antifriz ekleyerek veya değiştirerek optimum seviyeye getirin.

2500 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZ ÜCRETSİZ KARGO